اجاره دستگاه زردی نوزاد در جماران

زردی، از بیماری‌های شایع در بسیاری از نوزادان به شمار می‌رود، که در نتیجه افزایش مقدار بیلی روبین در خون، به وجود می‌آید. معمولاً نوزادان در روزهای ابتدایی پس از تولد دچار زردی می‌شوند و با گذشت مدت زمان حدودی ۵ الی ۶ روز از زمان ابتلا به زردی، این بیماری به صورت خود به خود بهبود پیدا می‌کنند. بیماری زردی معمولاً با نشانه‌ها و علائمی، وقوع پیدا می کند.

از جمله این نشانه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- بی اشتهایی و عدم میل به خوردن شیر

۲- زرد شدن پوست صورت، شکم، دست‌ها و پاهای نوزاد و همینطور زرد شدن قسمت سفیدی چشمان نوزاد که به وضوح قابل مشاهده است.

۳- گریه‌های مکرر، حال ناخوشایند و بی حوصلگی نوزاد

۴- زرد شدن رنگ ادرار نوزاد

۵- بی‌حالی و کسلی نوزاد و خواب نامنظم

اجاره دستگاه زردی نوزاد در جماران

اگر هر یک از نشانه‌های گفته‌ شده را در نوزاد خود مشاهده کردید، بدانید که احتمال وقوع بیماری زردی شدت گرفته یا نوزاد به زردی یا یرقان، مبتلا شده است. در این مواقع باید نوزاد خود را جهت انجام معاینات تشخیص زردی و درمان، نزد پزشک متخصص ببرید. یکی از راه‌های درمان زردی نوزادان، استفاده از دستگاه های زردی است. نحوه کار این دستگاه ها با تابش نور بر قسمت‌های مختلف بدن نوزاد آغاز می‌شود و با تجزیه کامل بیلی روبین بدن نوزاد، پایان می‌یابد. دستگاه‌های زردی به طور معمول در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وجود دارند، اما با در نظر گرفتن مواردی همچون دوری نوزاد از مادر، امکان اختلال در فرایند شیردهی، هزینه‌های بالا و عدم توان مالی کافی، می توان آنها را اجاره کرد. مرکز درمانی جماران، یکی از بهترین و معتبرترین مراکز، برای اجاره دستگاه‌های زردی نوزادان است. در واقع، اجاره دستگاه زردی نوزاد، یکی از خدمات مهم در حوزه بهداشت نوزادان در مرکز درمانی جماران می باشد، که امکان بهره‌بندی از این دستگاه‌ها را برای نوزادان، فراهم کرده است.

خدماتی که در این مرکز به مشتریان ارائه داده می‌شوند، شامل موارد زیر می‌باشند.

۱- امکان مشاوره با پزشکان متخصص نوزاد

در مرکز درمانی جماران، امکان مشاوره با پزشکان متخصص نوزاد وجود دارد و شما می‌توانید مشورت‌های لازم را در خصوص نحوه استفاده از دستگاه، از پزشکان متخصص این مرکز دریافت کنید.

۲- ارسال دستگاه در کمترین زمان

در مرکز درمانی جماران، ارسال دستگاه به صورت شبانه روزی و در کمترین زمان ممکن، انجام می‌شود. برای اجاره دستگاه زردی از این مرکز، کافی است با کارشناسان این مرکز مشورت کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

۳- برخورداری از نیروهای انسانی باتجربه

مرکز درمانی جماران با برخورداری از نیروهای انسانی باتجربه و حرفه‌ای، آماده ارائه خدمات به مشتریان و نوزادانی است، که به زردی مبتلا شده‌اند. این افراد، توانایی تشخیص شدت بیماری را در کمترین زمان و بدون انجام آزمایشات، دارند.

۴- برخورداری از دستگاه‌های زردی پیشرفته و مجهز

مرکز درمانی جماران، دستگاه های زردی پیشرفته و مجهزی را در اختیار مشتریان قرار داده است. تمامی دستگاه های زردی که در این مرکز ارائه داده می شوند، مجهز به سیستم های تنظیم نور، سیستم های کنترل کننده، توان مصرفی استاندارد و سایر تجهیزات کارآمد، هستند.

۵- ارائه خدمات با قیمت های مقرون به صرفه

مرکز درمانی جماران، تمامی خدمات مربوط به اجاره دستگاه زردی نوزاد را با قیمت های مناسب و مقرون به صرفه، در اختیار مشتریان قرار داده است.

اگر قصد اجاره دستگاه زردی نوزاد را دارید، بهتر است بدانید که این بیماری، یک وضعیت پزشکی است که معمولاً در روزهای اول تا هفته‌های اول زندگی نوزادان اتفاق می‌افتد. همانطور که گفته شد، این وضعیت به دلیل افزایش بیش از حد بیلی‌روبین در خون نوزاد رخ می‌دهد و نیاز به درمان به موقع دارد. اجاره دستگاه زردی نوزاد، به والدین کمک می‌کند تا نوزاد خود را در خانه درمان کنند و دیگر نیاز به بستری کردن دلبندشان نداشته باشند. برای اجاره این دستگاه، می‌توانید با خیال راحت سفارشات خود را ثبت کنید و پس از دریافت با راهنمایی‌های پزشک از آن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که حتما قبل از اجاره دستگاه، با پزشک معالج نوزاد خود مشورت کنید تا دستگاه مناسبی را برای نیازهای خاص نوزادتان انتخاب کنید. همچنین، به قوانین و مقررات مربوط به اجاره دستگاه‌های پزشکی در منطقه‌تان توجه داشته باشید.

هزینه اجاره دستگاه فتوتراپی جماران

همانطور که گفته شد، درمان زردی نوزاد با استفاده از اجاره دستگاه‌های فتوتراپی، از هزینه‌های کمتری برخوردار است و دارای مزایای متعددی می باشد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- روند درمانی کوتاه مدت

با اجاره دستگاه‌های زردی، می‌توانید نوزاد خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درمان کنید. مدت زمان حدودی درمان نوزاد با استفاده از اجاره دستگاه‌های زردی، ۱ تا ۳ روز است. ( البته به یاد داشته باشید که درباره مدت زمان روند درمان نوزاد، باید با پزشک متخصص مشورت کنید.)

هزینه اجاره دستگاه فتوتراپی جماران

۲- درمان نوزاد در کنار مادر

با اجاره دستگاه‌های زردی، امکان درمان نوزاد در کنار مادر و در نتیجه عدم اختلال در روند شیردهی، فراهم خواهد شد.

۳- دور شدن نوزاد از فضای آلوده بیمارستان‌ها

با اجاره دستگاه‌های زردی، دیگر نیازی به نگرانی درباره بیمار شدن در اثر قرارگیری در معرض فضای آلوده و عفونت‌های موجود در بیمارستان، نیست.

مرکز درمانی جماران با دریافت مقرون به صرفه‌ترین هزینه‌ها برای مشتریان و ارائه خدمات عالی به آن ها، رضایت بسیاری از مشتریان را در این راه جلب نموده است. با وجود قیمت‌های مناسب این مرکز درمانی، اما بهتر است بدانید هزینه اجاره دستگاه فوتوتراپی (Phototherapy) در مرکز درمانی جماران، همیشه ثابت نیست و به ممکن است عوامل متعددی بستگی داشته باشد، از جمله این عوامل می توان نوع دستگاه مورد نظر و مدت زمان اجاره اشاره کرد. دستگاه های زردی نوزاد در جماران، باتعداد بسیاد بالا و متفاوت هستند و انتخاب هر یک از آنها با توجه به نوع و شدت بیماری نوزاد و به دستور پزشک متخصص نوزاد در این مرکز انجام خواهد شد. همچنین، همانطور که واضح است، هرچه مدت زمان اجاره دستگاه بیشتر باشد هزینه‌ اجاره آن نیز بیشتر خواهد شد. برای دریافت دقیق‌ترین اطلاعات در مورد هزینه اجاره دستگاه فوتوتراپی در جماران، بهتر است با این مرکز درمانی، تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز، می‌توانند به شما اطلاعات دقیق‌تری در مورد قیمت‌ها و شرایط اجاره، ارائه دهند. همچنین، با استفاده از بیمه های بهداشتی نیز میتوانید بخواهید تحت تأمین تجهیزات مرتبط با پزشکی مانند دستگاه زردی، قرار بگیرید که می‌تواند به کاهش هزینه‌ها کمک کند.‌ به علاوه، همانطور که گفته شد، هزینه‌ها ممکن است بر اساس مدت زمان اجاره متغیر باشند، بنابراین معمولاً بهتر است از ابتدا مشخص کنید که نیاز به دستگاه برای چه مدت زمانی دارید تا بتوانید هزینه را بهینه کنید.

نوزاد چند ساعت باید در دستگاه زردی بماند؟

مدت زمانی که یک نوزاد باید در دستگاه زردی (Phototherapy) بماند و تحت درمان قرار گیرد، بستگی به شدت و نوع زردی او، متغیر است. این تصمیم معمولاً توسط پزشک معالج نوزاد تعیین می‌شود. در این شرایط، پزشک شما با توجه به سطح بیلی‌روبین در خون نوزاد و سایر عوامل مرتبط، تصمیم می‌گیرد که نوزاد دقیقا باید چه مدت در دستگاه فوتوتراپی قرار بگیرد. البته بهتر است بدانید که عموماً نوزادان برای درمان زردی در دستگاه فوتوتراپی، به مدت حداقل ۲۴ تا ۷۲ ساعت زمان نیاز دارند. اما در موارد خاص که میزان زردی بیشتر از حد معمول شده است، ممکن است نیاز به مدت زمان بیشتری داشته باشند. پزشک شما به شما توضیح خواهد داد که چگونه باید با دستگاه کار کنید و چگونه مدت زمان درمان را مدیریت کنید. در هر صورت، مهمترین نکته این است که پیروی از توصیه‌ها و دستورات پزشک شما بسیار مهم است تا زردی نوزاد به درستی درمان شود و هیچ اشکال یا اختلالی در طول دوران درمان، ایجاد نشود. همچنین، پس از پایان درمان، نوزاد شما باید تحت مراقبت پزشکی باشد تا مطمئن شوید که زردی بهبود یافته است و به مرور از بدن او خارج می‌شود.

نوزاد چند ساعت باید در دستگاه زردی بماند؟ به طور میانگین و براساس استانداردهای دستگاه، نوزاد باید یک تا سه روز در این دستگاه‌ها تحت درمان قرار گیرد. البته قرارگیری طولانی‌مدت و به‌طور مداوم نوزاد در دستگاه‌های زردی جایز نیست و شما باید هر ۱/۵ ساعت الی ۲ ساعت یک بار نوزاد را از دستگاه خارج کنید تا مدت زمان مشخصی به استراحت بپردازد. حتماً توجه کنید که پیش‌ از قرار دادن نوزاد در دستگاه شیردهی را به‌صورت کامل انجام دهید، پوشک نوزاد را تعویض کنید و از چشم بندهای مخصوص استفاده کنید. مرکز درمانی جماران شرایط مناسبی را برای اجاره کنندگان دستگاه‌های زردی، فراهم کرده است و امکان بهره مندی از دستگاه برای مدت زمان تعیین شده توسط پزشک را در اختیار مشتریان قرار داده است. این مرکز با بهره‌گیری از انواع دستگاه های زردی، گزینه‌های مناسبی را برای مشتریان قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *