اجاره دستگاه زردی نوزاد در ولیعصر

نوعی وضعیت شایع و رایج در نوزادان زردی است که به عنوان یک وضعیت معمولا بی‌خطر شناسایی می شود که در نوزادان تازه متولد شده ایجاد می شود و سبب زرد شدن پوست و سفیده‌ی چشم‌ها می‌شود.
دیگر علائم زردی نوزادان که به وضوح قابل مشاهده و تشخیص است شامل موارد زیر می باشد:

۱- مورد اول در خصوص زرد شدن کف دست‌ها یا پاها است و در مواقع شدید تر هم ممکن است کل بدن هم زرد شود.

۲- مورد دوم تیره شدن ادرار است که به رنگ زرد تیره تبدیل می شود که این مورد را به راحتی می توانید تشخیص دهید به دلیل این که ادرار نوزاد تازه متولد شده باید بی‌رنگ باشد و تشخیص این مورد بیش تر توسط مادر لازم است انجام شود.

۳- مورد بعدی در خصوص رنگ مدفوع است که مدفوع کم رنگ می شود و در نوزادان تازه متولد شده این مورد باید زرد یا نارنجی باشد و این مورد هم همانند مورد قبل توسط مادر بررسی می شود.

اجاره دستگاه زردی نوزاد در ولیعصر
معمولا علائم زردی نوزاد یا از بدو تولد ایجاد می شود یا  ۲ تا ۳ روز بعد از متولدن شدن ایجاد می‌شود و ممکن است تمام علائم با هم ظاهر شوند و یا یک الی دو علائم پدیدار شود تماما بستگی به سیستم بدنی نوزاد دارد و این که نوزاد نارس است یا رشد کامل خود را داشته است.
نوزادانی که رشد کاملی دارند معمولا زردی بسیار خفیفی دارند و بدون هیچ علائمی ایجاد و خود به خود درمان می شود و اما اگر زردی خفیف باشد و هیچ اقدام درمانی صورت نگیرد معمولا تا رسیدن نوزاد به دو هفتگی به صورت خود به خودی می تواند درمان شوند اما با این حال بهتر است که نوزاد زیر نظر پزشک متخصص باشد تا بدون مشکل درمان شود.
معمولا تمام نوزادان در طول ۷۲ ساعت بعد از متولد شدن برای تشخیص زردی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
و اما اگر علائم زردی در نوزاد شناسایی شود که نیازی به آزمایش نیست و به وضوح علائم مشخص است و بهتر است درمان سریع تر انجام شود و تنها در این مسیر لازم است پزشک او را معاینه کند و درجه ی زردی را تشخیص دهد تا نوع درمان مشخص شود.
برای کسب اطلاعات درباره اجاره دستگاه زردی نوزاد در ولیعصر یا مناطق دیگر، بهتر است به مراکز پزشکی محلی، بیمارستان‌ها، یا شرکت‌های اجاره تجهیزات پزشکی در منطقه خود مراجعه کنید.
آنها می‌توانند شما را راهنمایی کنند و اطلاعات دقیق‌تری ارائه دهند.

علت اجاره دستگاه زردی نوزاد

اجاره دستگاه زردی نوزاد به دلایل مختلفی انجام می‌شود.
برخی از اصلی‌ترین علل اجاره دستگاه زردی نوزاد عبارتند از:

۱- پوشش تمامی نیازهای مراقبتی
برخی از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز پزشکی کوچک ممکن است از اجاره دستگاه‌های پزشکی مانند دستگاه زردی نوزاد استفاده کنند تا تمامی نیازهای مراقبتی را برطرف کنند بدون اینکه نیاز به خرید و نگهداری دستگاه‌ها داشته باشند.

۲- کاهش هزینه‌ها
خرید دستگاه‌های پزشکی می‌تواند هزینه‌های بالایی را برای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی به همراه داشته باشد.
اجاره دستگاه‌ها به آنها این امکان را می‌دهد که از تجهیزات بدون هزینه اولیه زیادی بهره‌برداری کنند.

علت اجاره دستگاه زردی نوزاد

۳- پوشش نیازهای موقتی
در برخی مواقع، نیاز به دستگاه‌های پزشکی ممکن است موقتی باشد.
اجاره دستگاه زردی نوزاد می‌تواند در مواقع اضطراری یا نیازهای موقتی مانند یک فصل خاص یا تعداد محدودی از بیماران کمک کند.

۴- ارتقاء تجهیزات
برخی مراکز بهداشتی ممکن است به دنبال استفاده از تجهیزات به‌روزتر و پیشرفته‌تر باشند.
اجاره دستگاه‌ها این امکان را به آنها می‌دهد که به راحتی تجهیزات قدیمی‌تر را با دستگاه‌های جدیدتر جایگزین کنند. توجه داشته باشید که این فقط برخی از علل اجاره دستگاه زردی نوزاد هستند و دلایل دیگری نیز وجود دارند که بسته به شرایط و نیازهای هر مرکز بهداشتی ممکن است متفاوت باشند.

مزیت‌ها و فواید اجاره دستگاه زردی نوزاد

یکی از روش هایی که معمولا پزشک برای درمان زردی پیشنهاد می دهد استفاده از دستگاه فتوتراپی است.
دستگاه فتوتراپی مختص زردی محسوب می شود که نوعی نور درمانی است و نوزاد زیر نور درمان می شود.
این نور مخصوص است و طول موج معینی دارد که می تواند بیلی روبین را تجزیه و دفع می کند.
دستگاه های فتوتراپی دستگاه هایی خاص هستند که هم به صورت اجاره ای می باشند و هم داخل مراکز درمانی موجود هستند و انتخاب با ماست که کدام روش را برای درمان انتخاب کنیم.
هر کدام از این روش ها مزایای مخصوص به خود را دارند و در این قسمت به تعدادی از این مزایا می پردازیم تا آشنایی بیش تری در این خصوص داشته باشید.
این شیوه ی درمانی ذکر شده بدون ریسک و مطمئن می باشد و بسیار کم عوارض هستند ولی این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام استفاده برای نوزادان، حتما از چشم بند های ویژه و مخصوص استفاده کنید تا چشم آن ها در مقابل نور دستگاه زردی در امان بماند و آسیبی در این خصوص به آن ها وارد نشود.
نحوه ی استفاده از این دستگاه معمولا به این صورت است که بدن نوزاد در مقابل نور های سفید، سبز یا آبی دستگاه قرار می گیرد که این رنگ ها توسط پزشک تجویز بوده و بر اساس درجه ی زردی نوع رنگ نور را اعلام می کند.
در این وضعیت از نوزاد برای اطمینان خاطر از پایین آمدن میزان بیلی روبین خون آزمایشاتی از نوزاد که آزمایش خون است گرفته می شود و میزان بیلی روبین موجود در خونش بررسی می شود.
اگر دستگاه داخل منزل استفاده شود، درمان نوزاد در جو منزل و در کنار والدین است و مسلما نوزاد آرامش بیش تری دارد.
در این بخش به تعدادی از مزایای اجاره ی دستگاه فتوتراپی می پردازیم که در خصوص موارد زیر می باشد:

۱- مورد اول از مهم ترین موارد است که نوزاد احساس راحتی و به دور از استرس را باید تجربه کند. منزل هم می تواند این محیط امن را برای نوزاد فراهم کند به خصوص آن که والدین در اطراف نوزاد هستند.
مهر مادری و محبت هایی که از سمت مادر به نوزاد منتقل می شود تمام استرس نوزاد را می تواند برطرف کند و نوزاد بدون گریه و بی قراری داخل دستگاه روند بیماری را طی می کند و جالب است بدانید که وقتی نوزاد آرامش کافی را داشته باشد سرعتی در روند درمان بیماری ایجاد می شود و زودترنتیجه ی مطلوب حاصل می شود. در این مسیر وجود و حضور والدین بسیار پر اهمیت است به خصوص مادر که در هر لحظه با نوزاد باشد و حتی در هنگام شیر دادن به نوزاد محبت لازم را داشته باشد. استفاده از چشم بند برای نوزاد هم فراموش نشود.

۲- و اما مورد دوم در خصوص محیط امن و تمیز منزل است که از هر گونه آلودگی به دور است.
در مراکز درمانی به دلیل این که بیماران زیادی وجود دارد و یا حتی نوزادانی که بیماری دارند هم جهت درمان داخل این مراکز هستند به همین دلیل محیط کمی آلوده است و حتی ممکن است از این کمی چند درجه بیش تر هم باشد.
عفونی و آلوده بودن محیط می تواند نوزاد سالم را هم درگیر کند  و بیماری هایی را در او ایجاد کند.
با این تفاسیر اجاره کردن دستگاه و استفاده از آن داخل منزل بسیار پر اهمیت تر می شود و حتی اکثر پزشکان این روش را برای درمان توصیه می کنند تا روند درمان هم سریع تر انجام شود.
البته در مراکز خصوص به دلیل مجزا بودن و پیشرفته بودن محیط برای نوزاد کاملا استریل است و اگر شرایط استفاده داخل منزل را نداشتید بهتر است از مراکز خصوص جهت درمان استفاده کنید.

 

مزیت‌ها و فواید اجاره دستگاه زردی نوزاد

۳- و در نهایت در خصوص هزینه ها است که طبیعا داخل منزل هزینه ی کمتری به همراه خواهد داشت.
و اما اجاره دستگاه زردی نوزاد برای بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی و مراقبت از نوزادان دارای مزایا و فواید مختلفی است.
به‌طور کلی، اگر بخواهیم جزئی تر به این موارد بپردازیم، مزیت‌ها و فواید اجاره دستگاه زردی نوزاد می تواند شامل موارد دیگری هم باشند که عبارتند از:

۱- کاهش هزینه‌ها
اجاره دستگاه زردی نوزاد معمولاً کمترین هزینه‌ها را نسبت به خرید و نگهداری دستگاه‌ها به همراه دارد.
این امکان را به مراکز پزشکی می‌دهد تا بدون نیاز به سرمایه‌گذاری بزرگ، از تجهیزات به‌روزتر و کارآمدتر استفاده کنند.

۲- فرصت تجربه
اجاره دستگاه زردی نوزاد به مراکز بهداشتی فرصت می‌دهد تا تجربه‌ای را با استفاده از دستگاه‌ها داشته باشند، بدون اینکه ملزوم به خرید و نگهداری طولانی‌مدت باشند.
این می‌تواند بهبود عملکرد و کیفیت مراقبت‌های بهداشتی را تسهیل کند.

۳- انعطاف‌پذیری
اجاره دستگاه زردی نوزاد به مراکز بهداشتی انعطاف‌پذیری لازم را می‌دهد تا در صورت نیاز به دستگاه‌های اضافی یا موقتی، به راحتی آنها را اجاره کنند.

۴- سرویس و پشتیبانی
شرکت‌های اجاره دستگاه‌های پزشکی معمولاً خدمات پشتیبانی و تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها را فراهم می‌کنند.
این امکان را به مراکز بهداشتی می‌دهد که بدون نگرانی از مشکلات فنی، به اجاره دستگاه‌ها اعتماد کنند.

۵- مدیریت بهتر منابع
اجاره دستگاه‌های زردی نوزاد به مراکز پزشکی اجازه می‌دهد منابع مالی و مواد زیرساختی خود را به بهترین نحو مدیریت کنند و آن‌ها را برای بهبود مراقبت‌های بهداشتی به جای دیگر مصارف می‌گذارند.

۶- حفظ به‌روز بودن
اجاره دستگاه‌های زردی نوزاد به مراکز پزشکی امکان حفظ به‌روز بودن و استفاده از تجهیزات پیشرفته را می‌دهد، که ممکن است در مراقبت بهتر از بیماران نوزاد و جلوگیری از عوارض جانبی کمک کند.
توجه داشته باشید که این مزیت‌ها و فواید بستگی به نیازها و شرایط هر مرکز بهداشتی و بیمارستانی دارد و ممکن است مزیت‌های دیگری نیز وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *