پیشگیری از زردی نوزاد با توجه به شیوع بیش از حد آن در میان نوزادان از اهمیت زیادی برخوردار است. در مورد هر نوع بیماری همواره گفته شده است که پیشگیری بهتر از درمان است از این رو پیشگیری از زردی نوزاد بسیار راحت تر و کم دردسر از درمان زردی در نوزاد است.

با پیشگیری از زردی نوزاد می توان در

• پیشگیری از فشار های عاطفی به والدین به خصوص مادر

• پیشگیری از هزینه های درمان

• پیشگیری از بستری کردن نوزاد و ابتلای وی به عفونت های بیمارستانی

• پیشگیری از جدا شدن مادر و نوزاد

• به خطر نیفتادن سلامتی نوزاد و مادر

کمک زیادی نمود.

پیشگیری از زردی نوزاد و توصیه های مهم در زردی نوزاد

جهت پیشگیری از زردی نوزاد توصیه می شود مادر در دوران بارداری روی تغذیه خود دقت بیشتری داشته باشد. در صورتی که مادر رژیم غذایی مناسبی در دوران بارداری خود داشته باشد علاوه بر سلامت خود به زیبایی و پیشگیری از زردی نوزاد کمک می نماید و نوزادی سالم و طبیعی به دنیا خواهد آورد. در صورتی که زمان بارداری تمام شده است و نوزاد متولد شده است بهتر است برای پیشگیری از زردی نوزاد شیردهی مناسب و کافی به نوزاد داشته باشید.

شیردهی منظم و مکرر به نوزاد می تواند به پیشگیری از زردی نوزاد منجر شود و یا اگر نوزاد به زردی مبتلا شده است به بهبود سریع آن کمک نماید.

برای نوزادانی که شیر مادر می‌خورند توصیه می‌شود که تعداد دفعات شیر دادن بین هشت تا ۱۲ بار در چند روز اول بدنیا آمدن باشد، نوزادانی که ناچار به استفاده از شیرخشک هستند هر دو تا سه ساعت بین یک تا دو اونس (حدود سی تا شصت سی سی) شیر به نوزاد بدهند. دادن آب قند به نوزاد مبتلا به زردی توصیه نمی شود. همچنین با توجه به اینکه سفتریاکسون با بیلی‌روبین برای وصل شدن به آلبومین رقابت می‌کند ، تجویز سفتریاکسون به نوزاد دچار زردی به رسوب بیلی‌روبین در مغز منجر میشود ؛ در نتیجه تجویز سفتریاکسون به نوزادان مبتلا به زردی ممنوع است.

برای پیشگیری از زردی نوزاد در بارداری و شیردهی حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.

در صورتی که نیاز به خدمات درمانی زردی دارید با ما تماس بگیرید.

تخصص ما اجاره دستگاه زردی نوزاد و خدمات فتوتراپی برای درمان زردی است.