بلاگ

کنترل زردی در نوزادان و انواع هایپربیلی روبینمی غیر مستقیم

کنترل زردی در نوزادان

جهت کنترل زردی در نوزادان اقدامات لازم برای تشخیص زردی در نوزاد و راهکارهای موثر برای درمان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما قبل از آن لازم است یک آشنایی کلی با زردی و انواع و اینکه چرا برخی از نوزادان به زردی مبتلا می شوند پیدا کنیم. زردی می تواند مرتبط با شیر مادر یا غیر مرتبط با آن باشد اما به هر حال مسئله ای که حائز اهمیت است شیردهی به نوزاد توسط شیر مادر برای درمان هر چه بهتر زردی در نوزادان است. شیردهی می تواند نوزاد را از خطرات زردی در امان نگه دارد.

ادامه مطلب

درمان زردی با فتوتراپی و نحوه عملکرد پتوی فتوتراپی

درمان زردی با فتوتراپی

درمان زردی با فتوتراپی به روشهای مختلف انجام می شود. زردی را می توان با نور فتوتراپی به راحتی درمان کرد اما فتوتراپی نیز روش های مختلفی دارد که شامل استفاده از دستگاه زردی نوزاد , پتوی فتوتراپی , تخت فتوتراپی و ... می باشد. دستگاه فتوتراپی شامل محفظه ای است که نوزاد را درون آن گذاشته و تحت تابش نور مخصوص قرار می دهند. این کار شاید باعث کلافه شدن نوزاد حین درمان شود و مادر به خوبی نتواند آن گونه که دوست دارد نوزاد تازه متولد شده خود را در آغوش بکشد و به او محبت نماید. تنها برای مواقع شیردهی نوزاد و تعویض پوشک است که می توان نوزاد را از داخل این محفظه بیرون آورد.
اما راه دیگر درمان زردی با فتوتراپی استفاده از پتوی فتوتراپی است.

ادامه مطلب

دستگاه زردی خانگی و اثر داروهای شیمیایی روی زردی نوزاد

دستگاه زردی خانگی

دستگاه زردی خانگی یعنی دستگاهی که بتوان از آن برای درمان زردی نوزاد در منزل استفاده کرد. برخی از انواع زردی را تنها می توان در بیمارستان و زیر نظر پزشک متخصص درمان کرد. این زردی شامل زردی های ناشی از ناسازگاری های خونی و زردی در 24 ساعت اول زندگی نوزاد است. اما برخی از انواع زردی به درمان و بستری شدن در بیمارستان نیازی ندارد و والدین به راحتی می توانن با اجاره دستگاه زردی خانگی در منزل از نوزاد خود مراقبت کرده تا زردی وی بهبود پیدا کند. البته نا گفته نماند که نوزادانی که سالم هستند و 37 هفته بارداری را به طور کامل سپری کرده اند و دارای وزن و سن مناسب هستند می توانند از دستگاه زردی خانگی استفاده کنند.

ادامه مطلب

درمان زردی نوزادان و آنچه والدین از فتوتراپی باید بدانند

درمان زردی نوزادان

درمان زردی نوزادان که ناشی از تجمع بیلی روبین در زیر بافت پوستی نوزاد می باشد در بیشتر موارد بسیار ساده است و می توان گفت که نیازی به درمان خاص ندارد. این نوع زردی ها خود به خود بعد از چند روز از بین می روند و برطرف می شوند. زمانی که شما از روشهای طبیعی مثل تغذیه با شیر مادر استفاده می کنید می توانید خیلی راحت سطح بیلی روبین در خون نوزاد را کاهش دهید و باعث درمان زردی نوزادان شوید.
این نوع زردی ها نیاز به درمان های تهاجمی ندارند.

ادامه مطلب

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • خبرنامه

  با اشتراک در خبرنامه ضد زردی از آخرین مطالب و محصولات و خدمات شرکت مطلع شوید.

  شما می توانید هر زمان که مایل بودید اشتراک خبرنامه را لغو نمایید.

  درباره ضد زردی

  ضد زردی تولیدکننده و وارد کننده انواع مختلف دستگاه های زردی نوزاد (فتوتراپی) بوده که با سالها تجربه در زمینه تولید، واردات، فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد به هموطنان گرامی، بیمارستانها، پزشکان و سایر مخاطبان مرتبط اکنون افتخار این را دارد که در گستره ملی به مشغول ارائه خدمات مذکور به هموطنان گرامی باشد.

  بیشتر