بلاگ

تاثیر تغذیه روی زردی در بارداری (پیشگیری از زردی با تغذیه بارداری مناسب؟)

تاثیر تغذیه روی زردی در بارداری

تاثیر تغذیه روی زردی در بارداری در سلامت نوزاد یکی از مسائل مهمی است که در ارتباط با زردی نوزاد و روش های جلوگیری از بروز آن در نوزادان تازه متولد شده باید به آن اهمیت داد. تغذیه در دوران بارداری روی سلامت مادر و نوزاد اثر بسیار مهمی دارد و در کل توجه به تغذیه در این دوران حساس می تواند منجر به تولد یک نوزاد سالم با وزن ایده آل گردد که از بسیاری از مشکلاتی که سایر نوزادان به ویژه نوزادان با وزن کم دارند در امان است همچنین تغذیه می تواند در از تولد نوزاد نارس جلوگیری کند اگر مادر در دوران بارداری از بایدها و نبایدهای تغذیه بیشتر آگاه باشد و در این زمان توجه و مراقبت بیشتری روی تغذیه خود داشته باشد.

ادامه مطلب

زردی بارداری چیست و چگونه می توان از آن پیشگیری نمود؟

زردی بارداری

زردی بارداری نوعی از زردی است که در اثر برخی عوامل در طی بارداری مادر رخ می دهد و زمانی که نوزاد متولد می شود با درجه ای از زردی روبرو می باشد. این مسئله در اینجا قصد داریم در مورد علل مختلف زردی در بارداری صحبت کنیم و ببینیم که آیا روشی وجود دارد تا از این نوع زردی پیشگیری نمود یا خیر؟ در حالی که زردی در بیشتر نوزادان تازه متولد شده رخ می دهد اما زردی در دوران بارداری خیلی به ندرت اتفاق می افتد و این نیز به دلایل مختلفی است که در اینجا آنها را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب

کنترل زردی در نوزادان و انواع هایپربیلی روبینمی غیر مستقیم

کنترل زردی در نوزادان

جهت کنترل زردی در نوزادان اقدامات لازم برای تشخیص زردی در نوزاد و راهکارهای موثر برای درمان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما قبل از آن لازم است یک آشنایی کلی با زردی و انواع و اینکه چرا برخی از نوزادان به زردی مبتلا می شوند پیدا کنیم. زردی می تواند مرتبط با شیر مادر یا غیر مرتبط با آن باشد اما به هر حال مسئله ای که حائز اهمیت است شیردهی به نوزاد توسط شیر مادر برای درمان هر چه بهتر زردی در نوزاد است. شیردهی می تواند نوزاد را از خطرات زردی در امان نگه دارد.

ادامه مطلب

درمان زردی با فتوتراپی و نحوه عملکرد پتوی فتوتراپی

درمان زردی با فتوتراپی

درمان زردی با فتوتراپی به روشهای مختلف انجام می شود. زردی را می توان با نور فتوتراپی به راحتی درمان کرد اما فتوتراپی نیز روش های مختلفی دارد که شامل استفاده از دستگاه زردی نوزاد , پتوی فتوتراپی , تخت فتوتراپی و ... می باشد. دستگاه فتوتراپی شامل محفظه ای است که نوزاد را درون آن گذاشته و تحت تابش نور مخصوص قرار می دهند. این کار شاید باعث کلافه شدن نوزاد حین درمان شود و مادر به خوبی نتواند آن گونه که دوست دارد نوزاد تازه متولد شده خود را در آغوش بکشد و به او محبت نماید. تنها برای مواقع شیردهی نوزاد و تعویض پوشک است که می توان نوزاد را از داخل این محفظه بیرون آورد.
اما راه دیگر درمان زردی با فتوتراپی استفاده از پتوی فتوتراپی است.

ادامه مطلب

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • خبرنامه

  با اشتراک در خبرنامه ضد زردی از آخرین مطالب و محصولات و خدمات شرکت مطلع شوید.

  شما می توانید هر زمان که مایل بودید اشتراک خبرنامه را لغو نمایید.

  تماس با ضد زردی

  در تمامی ساعات شبانه روز با ما در تماس باشید

  درباره ضد زردی

  ضد زردی تولیدکننده و وارد کننده انواع مختلف دستگاه های زردی نوزاد (فتوتراپی) بوده که با سالها تجربه در زمینه تولید، واردات، فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد به هموطنان گرامی، بیمارستانها، پزشکان و سایر مخاطبان مرتبط اکنون افتخار این را دارد که در گستره ملی به مشغول ارائه خدمات مذکور به هموطنان گرامی باشد.

  بیشتر