بلاگ

زردی زودرس یا زردی دیر رس و درمان آن در نوزادان

زردی زودرس یا زردی دیر رس و درمان آن در نوزادان

زردی نوع زودرس
زردی نوع زودرس در سه روز اول تولد شروع مي شود.
عدم دریافت شیر کافی باعث بروز این نوع زردی در نوزادان است. تقریبا ۱۲ درصد از بچه هايي كه با شير مادر تغذيه مي شوند، دچار اين نوع عارضه مي شوند. مكونيوم كه محتوي بيلي روبين غيركونژوگه است در روده باقي مانده و جذب خون مي شود كه باعث افزايش بيلي روبين خون و بروز زردی در نوزاد مي شود. براي پيش گيري از اين مسئله شروع اولين تغذيه ی نوزاد در اولين فرصت بعد از تولد بسيار مهم است. هم چنين تكرار دفعات شيردهی تا جريان يافتن شير در سینه مادر به خصوص در نوزادان اول لازم است.

زردی نوع ديررس

دراين نوع از روز پنجم بعد از تولد، زردی به سرعت افزايش مي يابد.
در پايان هفته ي دوم میزان زرد شدن به حداكثر خود مي رسد. شير بعضی از مادران كه نوزادانشان دچار اين نوع زردی هستند نه تنها مانع جذب بيلي روبين از روده نمي شود( برخلاف شيرمادر طبيعي ) بلكه به افزايش باز جذب بيلي روبين از روده ها نيز كمك مي كند كه به علت وجود ميزان بالاي اسيدهاي چرب آزاد در شیر مادر است.
به هرحال اين نوع زردی خوش خيم است و تاكنون موردي از ضايعه ي مغزي توسط اين نوع افزايش بیلی روبین خون در نوزادان گزارش نشده است. قطع شير در اين مورد با صلاح ديد پزشك به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت به تشخیص و درمان بسیار کمک می کند.
در اين مدت كاهش قابل ملاحظه اي در ميزان بيلي روبين سرم ايجاد مي شود. پس از اين مرحله مي توان تغذيه با شير مادر را دوباره شروع كرد.

درمان های لازم


استفاده از داروهای گیاهی مثل ترنجبين، خاكشير، كره و ساير موارد رايج برای درمان نوزادان اثر قطعی در كاهش بيلي روبين خون ندارد و گاهی می تواند باعث بروز عوارض ناخوشایندی در نوزاد شود.
• تغذيه ي خوب مادر
• دريافت مايعات كافي توسط مادر
• حمايت عاطفي رواني مادر به خصوص توسط همسر
باعث افزايش ميزان شير مادر و امكان شيردهي مكرر به نوزاد می شود.
این موضوع به كاهش بيلي روبين خون نوزاد و رفع زردی او كمك شاياني مي كند.
نكته مهم اين كه اكثر متخصصان قطع شير مادر را به صلاح نوزاد نمي دانند.

تماس با ما

اگر بدنبال ایجاد تجارتی زودبازده و پرسود هستید و از خدمت به مردم لذت می برید می توانید با اخذ نمایندگی از ضد زردی جهت اجاره دستگاه زردی نوزاد در شهرستان مورد نظرتان از هم اکنون کارتان را آغاز کنید.

۰۲۱۵۵۹۲۷۴۹۹
۰۲۱۵۶۴۴۲۳۰۸
۰۹۱۲۰۱۷۴۱۶۶

تماس برای کسب اطلاع بیشتر

خبرنامه

با اشتراک در خبرنامه ضد زردی از آخرین مطالب و محصولات و خدمات شرکت مطلع شوید.

شما می توانید هر زمان که مایل بودید اشتراک خبرنامه را لغو نمایید.

درباره ضد زردی

ضد زردی تولیدکننده و وارد کننده انواع مختلف دستگاه های زردی نوزاد (فتوتراپی) بوده که با سالها تجربه در زمینه تولید، واردات، فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد به هموطنان گرامی، بیمارستانها، پزشکان و سایر مخاطبان مرتبط اکنون افتخار این را دارد که در گستره ملی به مشغول ارائه خدمات مذکور به هموطنان گرامی باشد.

بیشتر