بلاگ

آیا زردی ربطی به شیر مادر دارد ؟

زردی نوزادان

زردی نوزادان به دلایل مختلفی بروز پیدا می کند.
یکی از مهم ترین دلایل بروز زردی نوزادان شیر مادر است.
در تحقیقات به دست آمده نوزادانی که از شیر مادر استفاده می نمایند به میزان بسیار بیشتری به زردی مبتلا می شوند تا نوزادانی که از شیرخشک تغذیه می نمایند. باید ذکر کنیم که این نوع زردی کاملا خوش خیم است و به راحتی برطرف می شود به جز مواردی نادر.

زردی نوزادان و کم خوردن شیر مادر


در روزهای اول تولد نوزاد ممکن است مادر دارای شیر کمی باشد.
نوزاد نیز در اثر دریافت کالری پایین ممکن است دچار زردی گردد.
این نوع زردی نوزادان به دلیل شیر مادر نمی باشد بلکه تنها دلیل ایجاد این نوع زردی نوزادان کم بودن شیر مادر و عدم دریافت کالری مناسب در بدن نوزادان است. به این منظور بهتر است به مادران نحوه صحیح شیردهی به نوزادان را آموزش داد تا از وقوع چنین زردی جلوگیری شود. زمانی که میزان دریافت شیر مادر توسط نوزاد به اندازه کافی باشد این نوع زردی به وجود نمی آید.

زردی ناشی از ترکیبات شیر مادر


اما زمانی هم هست که نوزادانی که شیر مادر را به میزان خوبی نیز دریافت می نمایند نیز دچار زردی می شوند. شرایط نوزاد در این نوع زردی باید کامل بررسی شود و در صورت نبود هیچ نشانه ای از زردی به هیچ عنوان شیر مادر را نباید قطع کرد. اما در گذشته در معالجه این نوع زردی نوزادان شیر مادر قطع می گردید اگر زردی پایین می امد مشخص می گردید که زردی به دلیل شیر مادر است. این روشها تنها در گذشته کاربرد داشته اند و اکنون دیگر به این روش عمل نمی شود.

و شیر مادر در مراحل اولیه به هیچ عنوان قطع نمی شود. امروزه حتی اگر بالا رفتن زردی خون نوزاد به علت شیر مادر باشد به هیچ عنوان شیردهی قطع نمی گردد و در عوض از دستگاه زردی نوزاد و روش فتوتراپی در پایین آوردن زردی نوزاد استفاده می نمایند. از روش فتوتراپی می توان برای درمان زردی نوزاد به هر علتی که باشد استفاده نمود.

آیا تیروئید می تواند یکی از علت های زردی نوزادان باشد؟


مشکل کم کاری تیروئید می تواند از عوامل زردی در نوزادان باشد. بررسی کم کاری تیروئید از اولین اقداماتی است که در بررسی عوامل زردی نوزادان چک می گردد. تست تیروئید حتی در نوزادانی که تست غربالگری می شوند نیز انجام می شود. خوشبختانه کم کاری تیروئید از مشکلات کاملا قابل حل است و به راحتی درمان می شود. با تشخیص کم کاری تیروئید در نوزاد می توان با دادن یک چهارم قرص تیروئید به او کم کاری را درمان نمود.
رفع کم کاری تیروئید به برطرف شدن زردی نوزادان کمک می کند

تاثیر گروه خونی مادر یا پدر در زردی نوزادان


بیشتر نوزادانی که مادران آنها دارای گروه خونی منفی و پدرشان دارای گروه خونی مثبت می باشند در معرض خطر زردی نوزادان می باشند. یکی از بیماری هایی که ناشی از کم خونی است و در ایجاد زردی نوزادان موثر است فاویسم است. فاویسم می تواند یکی ازعوامل زردی نوزادان باشد. افرادی که به خوردن باقلا حساسیت دارند ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

فتوتراپی برای درمان زردی نوزادان


یکی از مهم ترین روشها برای درمان زردی نوزاداستفاده از روشهای فتوتراپی است.
دستگاه زردی نوزاد دستگاهی است که از روش فتوتراپی استفاده می کند تا زردی نوزادان را کاهش دهد.
در این دستگاه مکانیسم اصلی تابش نور است.
شرکت ضد زردی از شرکتهای بزرگ تولید کننده دستگاه های زردی نوزاد یا فتوتراپی در کشور است.
این شرکت برای کاهش هزینه های درمان راهکار اجاره دستگاه زردی نوزاد را ارائه می نماید.
با اجاره دستگاه فتوتراپی نیازی نیست نوزاد جهت درمان در بیمارستان بستری شود.
زیرا حضور در بیمارستان ممکن است برای خیلی از ما خوشایند نباشد.
و این امر به خصوص برای نوزادان تازه متولد شده اصلا مناسب نیست.
از این رو اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل یک راهکار بسیار مناسب برای درمان زردی نوزادان است.

خبرنامه

با اشتراک در خبرنامه ضد زردی از آخرین مطالب و محصولات و خدمات شرکت مطلع شوید.

شما می توانید هر زمان که مایل بودید اشتراک خبرنامه را لغو نمایید.

درباره ضد زردی

ضد زردی تولیدکننده و وارد کننده انواع مختلف دستگاه های زردی نوزاد (فتوتراپی) بوده که با سالها تجربه در زمینه تولید، واردات، فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد به هموطنان گرامی، بیمارستانها، پزشکان و سایر مخاطبان مرتبط اکنون افتخار این را دارد که در گستره ملی به مشغول ارائه خدمات مذکور به هموطنان گرامی باشد.

بیشتر